STRANGE

Artur - bio _edited.jpg

ARTUR KUPCZYK // gitary głos

Autor tekstów i muzyki. Absolwent tyskiego ogniska muzycznego w klasie akordeonu. Swoją muzyczną przygodę kontynuował  jednak jako perkusista w Orkiestrze Dziecięcej działającej w jednym z tyskich domów kultury, W czasach szkoły średniej założyciel, perkusista i autor tekstów rockowej formacji No Problem W wieku 15 lat zasilił tyską grupę ZELTER grającą szeroko pojętą muzykę rozrywkową, z którą jako perkusista związany był blisko pięć lat. Poza muzyką pasjonat swojego zawodu (jest wziętym Szefem Kuchni i Autorskiego Studia Kulinarnego), a także literatury, teatru i kina. Miłośnik hokeja na lodzie, squasha, i zapalony narciarz i rowerzysta. 

Edyta - bio _edited.jpg

EDYTA MOJEŚCIK  // głos 

Absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej w Cieszynie oraz Społecznego Ogniska Muzycznego w Wiśle w klasie śpiewu. Laureatka wielu konkursów wokalnych. Trzykrotnie wygrywała Festiwal Piosenki Młodzieżowej w Wiśle, dwukrotnie Festiwal Piosenki Europejskiej. Uczestniczyła w warsztatach wokalnych z Grażyną Łobaszewską. Miss Góralka 2016. Jest miłośniczką kultury i gwary istebniańskiej. Od 2017 roku dołączyła do Strange, ale już wcześniej gościnnie występowała z chłopakami w piosenkach które Artur pisał specjalnie dla niej. 

WITOLD NIEMCZYK 

// gitary

 

Doświadczony muzyk i gitarzysta . Autor muzyki i tekstów. Filar takich składów jak Konwersja czy Banderolles. Uznany wychowawca wielu adeptów gitarowego grania. Kolekcjoner gitar i wzmacniaczy, a także miłośnik kulinariów. Spod jego ręki poza fantastycznymi dźwiękami wychodzą równie doskonałe chleb i wino, Niewątpliwie z liderem zespołu poza miłością do muzyki połączyła Go pasja kulinarna. W zespole od 2019 roku. 

 
 

Wito - bio_edited.jpg
Martin - bio_edited.jpg

MARTIN WAŁACH  // gitara basowa, kontrabas

Pochodzi z bardzo znanej rodziny muzyków ludowych. Swoją muzyczną przygodę rozpoczął we wczesnym dzieciństwie kształcąc się pod okiem rodziców. Absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej  oraz Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie. Współpracował z wieloma zespołami m.innymi Folkoperacją, Free Village, Siewcy Lednicy, Dziś można go usłyszeć w wielu muzycznych projektach w kraju i poza granicami. Wspólnie z Arturem i Piotrem zakładali Strange, do którego powrócił po przerwie związanej z podróżami których jest wielkim miłośnikiem. Niespokojna dusza, ciągle w ruchu, jeśli akurat nie gra zapewne można go spotkać na górskim szlaku lub jednym z lotnisk w różnych zakątkach świata.

PIOTR KOHUT  // perkusja, instrumenty perkusyjne

 

Perkusista, ale również autor muzyki i tekstów kilku formacji folkowych, ceniony pedagog, Absolwent Instytutu Muzyki Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie. Swoją przygodę muzyczną rozpoczynał w zespole Mistrza Józefa Brody,  Współpracowal z Folkoperacją, Free Village, Siewcami Lednicy, Konwersją, Występował również z Józefem Skrzekiem, Piotrem Kupichą i Ewą Farną. Uznany pedagog muzyczny, prowadził swoja klasę perkusji w Ognisku Muzycznym w Wiśle.

W roku 2014 wraz z Arturem i Martinem powołali do życia Strange. Miłośnik dobrej kuchni, wycieczek górskich pieszych i rowerowych. Poza Strange perkusista folkowej kapeli Polandia. 

Piotr - bio _edited.jpg

WOJCIECH FICEK  // instrumenty klawiszowe

 

Akordeonista i klawiszowiec oraz kreatywny aranżer, absolwent Liceum Muzycznego w Bielsku Białej, Wzięty kompozytor muzyki do spektakli teatralnych.

Poprzednio współpracował z zespołem Konwersja i współtworzył muzykę znajdującą się na długogrającym albumie składu. 

Na co dzień  pedagog oraz szczęśliwy maż i ojciec syna oraz córki. Do Strange dołączył w 2019 roku.

Fifi - bio _edited.jpg